Adana

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Adana

Akdeniz bölgesinin güneyinde bulunan Mersin ve Adana ile Gaziantep, Hatay, Urfa, Diyarbakır ve Van gibi tüm Güneydoğu bölgesini kapsayan geniş bir coğrafyaya hizmet veren Euroasia Global Visa Services merkezimizin Adana çalışma ofisi, Dubai vize işlemleri konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Çalışma ofisimize +90 (322) 245 01 04 numaralı irtibat telefonundan veya adana@eagvs.com  e-mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yapacağınız seyahatinizin amacına uygun vize kategorinizin belirlenmesi, tercih edilen vize türünüze göre başvuru evraklarınızın hazırlanması hususunda, tecrübeli vize danışmanlarımız sizlere destek vereceklerdir.

Tarsus, Mersin, Erdemli, Kızkalesi, Silifke ve Mut ile Ceyhan, Çukurova, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Seyhan, Aladağ, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Yüreğir gibi Adananın merkeze bağlı ilçelerini kapsayan Güney Akdeniz bölgesi, Euroasia Adana çalışma ofisinin sorumluluk alanı içerisinde bulunmaktadır.

Dubai vize başvuruları online sistem üzerinden yapılmakta, değerlendirme ve sonuçlandırma Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosunun sorumluluğunda yapılmaktadır. Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinin pasaport türüne göre kısmi vize muafiyeti uygulayabilmektedir. İki ülkenin hükümetleri arasında varılan anlaşma ile diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatlerinde Dubai’ye vizesiz gidebilmektedirler. Seyahate çıkarken yurtdışında geçerli pasaport ve kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları yeterlidir.

Türkiye’den Abu Dabi, Acman ve Dubai’ye yapılacak her türlü seyahatlerinde, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport kullanan Türk vatandaşları, Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu nezdinde Dubai vizesi için başvuruda bulunmaları gereklidir.

Japonya, Hong Kong, Güney Kore, Yeni Zelanda, Avustralya, Andora ve Brunei Sultanlığı ile İngiltere, Amerika ve Kıbrıs vatandaşları, Dubai ile beraber diğer Birleşik Arap Emirliklerine vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Schengen bölgesinde bulunan Almanya, Macaristan, Danimarka, Lüksemburg, Portekiz, İtalya, Fransa, Avusturya, Belçika, Polonya, Slovenya, Norveç, Estonya, Hollanda,  Finlandiya, İspanya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Lihtenştayn, İsveç, Litvanya, Malta, Letonya, Slovakya, İzlanda ve Yunanistan’ın da içerisinde bulunduğu Avrupa Birliği ülke vatandaşlarından, Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu vize talep etmemektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi diplomatik olarak Filistin, Irak ve Suriye pasaportlarını tanımadığı için bazı istisnalar hariç, Dubai vize başvurularına kısıtlama uygulamaktadır. Şayet bu ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmaları halinde bu kısıtlama engelini aşabilirler. Bu durumda olan kişiler Adana Euroasia çalışma ofisimize başvurarak uygulamanın detayları hakkında bilgi alabilirler. Ofis çalışanlarımızın yönlendirmesi ile seyahat amaçlarına uygun evrak hazırlığı yapabilir, ihtiyaçları olan Dubai vizesine rahatlıkla ulaşabilirler.

Dubai vize başvuruları online sistem üzerinden yapıldığı için başvuru evraklarının yüksek çözünürlüklü tarayıcı üzerinden, başvuru işlemlerinin yapıldığı bilgisayara aktarılması gerekmektedir. Euroasia Adana çalışma ofisine teslim edeceğiniz pasaportunuz, kimlik kartınız ve vize harcı ödeme belgeniz(banka dekontu) ile diğer başvuru evraklarınız, ofis çalışanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra tarayıcıdan geçirilmek suretiyle kaydedilmeye hazır hale getirilecektir.

Vize başvuru işlemlerinde kullanacağınız pasaportunuzun mümkünse yeni olmasına ( en fazla 10 yıllık), yıpranmamış olmasına ve yeterli geçerlilik süresinin bulunmasına çok dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzda seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresinin olması Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosunun dikkat ettiği hususlardandır.

Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu, yapmış olduğunuz Dubai vize başvurunuzu değerlendirerek bir karara varmaktadır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda onaylanmış vize belgeniz e-mail adresinize online olarak gönderilecektir. Üzerinde barkod ve seri numarasının bulunduğu vize belgesinin bilgisayar çıktısını alarak seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmalısınız. Dubai hava limanında yapılan kontrollerde, çıkarıp göstermeniz görevlilerce talep edilebilmektedir.

Türkiye’den Dubai, Abu Dabi ve Acman’a yapacağınız seyahatleriniz için belirli havayolunu kullanmak gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Euroasia Global Visa Services merkezimizin danışmanlığı ile alacağınız Dubai vize belgenizi yanınızda bulundurarak, Emirates hava yolu şirketi ya da Türk Hava Yolları şirketi üzerinden Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edebilme imkânınız vardır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize başvuruları, yapılan evrak hazırlığının durumuna ve başvuru zamanına bağlı olarak değişebilmekle beraber, yaklaşık 2-5 günlük bir mesai süresinde sonuçlanabilmektedir. Burada ifade edilen süre kesin olmayıp öngörülen bir süredir. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi nezdinde yapılan vize başvurularının yoğunluğuna bağlı olarak bu sürelerin artabilme ihtimali vardır.

Adana Euroasia servis merkezi olarak, yola çıkmanıza en az 10 gün kala Dubai vize başvurunuzu yapmanızı, sizlere tavsiye ediyoruz. Erken başvuru yaparak vizenizin yolculuk tarihine yetişebilmesi adına zaman kazanmış olursunuz.

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirliklerinin resmi tatil ve dini bayramlarında kapalı olan Göçmenlik Ofisi, haftanın Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri de hizmet vermediği için vize başvurusu yapacak kişilerin bu günlere dikkat etmelerinde fayda vardır.  Çünkü resmi tatil ve bayramlar öncesi vize başvurularında yoğunlaşmaların olduğu gözlemlenebilmektedir.

Dubai vize başvurusunda kullanacağınız evraklarınızda eksiklik olmamalı ve hatalı bilgiler içermemelidir. Bu gibi hususlardan dolayı başvurunuz geç sonuçlanabilir, hatta red edilebilir. Böylesine sıkıntılı durumlarla karşılaşmamak için teknik bilgi gerektiren vize başvuru işlemlerinizin profesyonel vize danışmanları ile birlikte yürütülmesi, sizlerin menfaatine daha uygundur.

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 04

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00
Bizi Arayın