Dubai Vizesi Nasıl Alınır

  • Anasayfa
  • Dubai Vizesi Nasıl Alınır

Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan Acman,  Abu Dabi, Füceyre, Resül-Hayme, Şerce ve Ummül-Kayveyn ile birlikte Dubai’ye gitmek isteyen kişilerin ihtiyacı olan bir vizedir. Bölge sınırlaması olmadan online olarak başvuru yapılabilmektedir.

Türkiye’nin tüm bölgelerinden, Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosunun yetkilendirmiş olduğu Euroasia Global Visa Service Merkezlerimize, Dubai online vize başvurusu için gereken evraklarınızı göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Diplomatik (Siyah), Hususi(Yeşil) ve hizmet(Gri) tipi pasaport türüne sahip olan Türk vatandaşları Dubai, Abu Dabi ve diğer Birleşik Arap Emirliklerine vizesiz seyahat edebilirlerken, Umuma Mahsus(Bordo) pasaport ile seyahat edenler Dubai online vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Malezya, İzlanda, Brunei, İngiltere, ABD, Avusturalya, Fransa, Yeni Zelanda, İtalya, Norveç, Hollanda, İrlanda, Andora, Almanya, İsveç, Avusturya, Finlandiya, Monaco, Belçika, Vatikan, Lüksemburg, Liechtenstein, İsviçre ve Singapur vatandaşları Abu Dabi Emirliği, Dubai Emirliği ve diğer Emirliklere vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Yine aynı şekilde Portekiz, San Marino, İspanya, Yunanistan, Danimarka, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Bulgaristan, Latvia, Croatia, Litvanya, Kıbrıs, Malta, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Estonya, Romanya,  Macaristan, Slovakya ve Slovenya Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin vize istemediği ülkeler arasındadır.

Ancak Irak, İran, Afganistan, Filistin, Yemen, İsrail ve Suriye vatandaşlarının Dubai online vize başvuruları için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi bazı sınırlamalar getirmektedir.

Genel Olarak Dubai online vizeleri tek girişli, çok girişli ve transit olarak kategorize edilmektedir. 2 aylık tek girişli Dubai Turist vizesi ile Abu Dhabi ve Dubai havaalanlarında aktarma yapmak için kullanılan Dubai Transit vize güncel olarak en çok kullanılan Dubai online vizelerdendir.

Vize talepleri arasında çok sık adı geçen Uzun süreli Dubai vizesi ile çok girişli Dubai vizesi başvurularını Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi geçici olarak durdurmuş bulunmakla beraber, bu vizelerle ilgili de yakın zamanda başvuruların kabul edileceği düşünülmektedir. Euroasia çalışma ofislerimizdeki Dubai online vize danışmanlarımız ile iletişime geçerek bu vizeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisine yapacağınız Dubai online vize başvurunuz, ortalama 2 ila 5 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru evrak hazırlığı ve bu arada öngörülemeyen aksaklıkları da hesaba katarak, seyahatinizin başlamasına en az 10 gün kala Dubai vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz. Göçmenlik Ofisinin Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri çalışmadığını sizlere hatırlatırız.

Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyorsanız edin fark etmez. Dubai online vize başvurunuz için gereken pasaport ve kimlik kartınızın renkli fotokopileri ile son aylarda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğrafınızı, Euroasia Global Visa Service çalışma ofislerimize göndererek, vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Dubai vize işlemlerinde parmak izi uygulaması bulunmadığı için şahsınızın gelmesi zaruri değildir.

Gerekli Evrakların Hazırlanması

dubai vizesi için gerekli evraklar

Dubai vizesi Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Ofisi nezdinde ve dijital ortamda online olarak başvuru yapılabilen bir vizedir. Pasaportunuz, kimliğinizi tanıtan nüfus kâğıdınız ile banka hesabına yatırılan vize ücretinin dekontu, Dubai vize işlemleri için gereken başlıca evraklardır. Türkiye’de yerleşik yabancılar bu evraklara ilave olarak, Türkiye’de yetkili mercilerden almış oldukları ikamet izin belgesini de( en az 6 aylık olmalıdır.) sunmaları gerekir.

Dubai online vize başvurusunda bulunmadan önce bu belgelerinizin asıllarını veya renkli fotokopilerini çözünürlüğü yüksek scanner vasıtasıyla tarayarak dijital ortama aktarılmalı ve online başvuru sistemine yükleyebilmeniz için pdf dosyası haline getirmelisiniz. Eğer bu imkândan yoksun iseniz, söz konusu evrakların renkli fotokopilerini Euroasia çalışma ofislerimize elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilirsiniz.

Vize işlemlerinde kullanacağınız pasaportunuzun en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunmalı, 10 yıldan da eski olmamalıdır. Pasaportunuzun sayfalarında tahrifat, yırtık veya eksiklik bulunmamalıdır. Pasaportunuzun fotoğraf ve kimlik bilgilerinizin bulunduğu sayfasının renkli fotokopisini çektirmelisiniz. Yine aynı şekilde nüfus kâğıdınızı, ön ve arka yüzünün tek bir dosya kâğıdında olacak biçimde renkli fotokopi yapmalısınız.

Ödemesini yapmış olduğunuz Dubai vize ücretinin banka dekontunu, scannerden tarayarak pdf dosyası haline getirip, son aylarda çekilmiş güncel halinizi yansıtan 2 adet vesikalık fotoğrafınızı da ekleyerek, başvuru için gereken evrakları tamamlamış olursunuz.

Vize Ücretinin Ödenmesi

Abu Dhabi Emirliği ve Dubai Emirliği ile beraber tüm Birleşik Arap Emirliklerine turistik, ticari ve aile ziyareti gibi çeşitli amaçlar için yapacağınız seyahatlerinizde, ödemeniz gereken Dubai vize ücretini nakit veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Amerikan dolar kuru üzerinden hesaplanan Dubai vize ücreti, başvuruda bulunduğunuz vize türüne ve talep edilen konaklama süresine göre farklılık göstermektedir.

Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edecek çocuklar ve yetişkinlerden, vize ve kalış süresine bağlı olarak aynı ücret alınmakta, yaş gruplarına göre farklı fiyatlandırma yapılmamaktadır. Talep edilen kalış süresinin artmasına paralel olarak, ödenmesi gereken Dubai online vize ücreti de artmaktadır.

Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyorsanız edin, size en yakın Euroasia Global Visa Service Merkezlerimize başvuru evraklarının asıllarını yada renkli fotokopilerini ulaştırarak, Dubai online vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Çünkü Dubai vize başvuru işlemleri için bölge sınırlaması bulunmamaktadır. Çalışma ofislerimizdeki Dubai vize danışmanlarımız evraklarınızın tanzimi, dijital ortama aktarılıp Dubai online vize bilgi sistemine kayıt edilmesi ve başvurunuz için ödemeniz gereken Dubai vize ücretinizin hesaplanması hususunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Bankaya yatırmış olduğunuz vize ücretinin başvurunuzun onaylanmasını garanti etmediğini, yapmış olduğunuz ödemenin başvurunuzu “değerlendirme” ücreti olduğunu unutmamalısınız. Dubai vize başvurunuzun onaylanması halinde ekstra bir ücret ödemeden seyahatinize çıkabilirsiniz. Ancak başvurunuzun red edilmesi durumunda ödemiş olduğunuz bu vize ücreti, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından geri iade edilmemektedir.

Başvuru Formunun Doldurulması

Dubai vizesi online bir vize olduğu için vize başvuru formunun doldurulması da online sistem üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle başvuru için gereken pasaport, nüfus kâğıdı ve talep etmiş olduğunuz vize ücreti için ödemesini yaptığınız banka dekontunu, yüksek çözünürlüklü scanner vasıtasıyla tarayarak pdf dosyası halinde bilgisayarınıza kaydetmiş olmalısınız. Tarayıcınızın yüksek çözünürlüklü olması bilgilerinizin okunabilmesi ve resimlerinizin net olarak anlaşılabilmesi açısından önemlidir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Dubai online vize başvuru formunda sizlerden istenen bilgileri sırasına göre forma kaydederek, Dubai online vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kimlik bilgilerinizi web sayfamızda bulunan Dubai online vize başvuru formuna dikkatlice kayıt etmelisiniz. Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz(gün, ay ve yıl olarak) ve medeni haliniz TC. kimlik kartınızda nasıl ifade edilmişse aynı şekilde başvuru formuna aktarmaya gayret edin.

Eğer boşanma veya yaptığınız evlilik sebebiyle soyadınız değişmişse yeni durumunuzu yansıtan nüfus kâğıdı ve pasaportunuzun bulunması lazımdır.

Başvuru formuna kaydetmiş olduğunuz adresinizin güncel ve beyan etmiş olduğunuz telefonunuzun aktif kullanımda olmasına dikkat etmelisiniz. Vize işlemleri esnasında veya başvurunuzun sonuçlanması sonrasında sizlere kolay ulaşılıyor olması gerekir.

Başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türünüzü form üzerindeki seçeneklerden işaretleyerek, pdf dosyası halinde bilgisayarınızda bulunan vize ücreti banka dekontunuzu, Dubai online vize başvuru formuna kaydedin.

Scanner’den tarayarak bilgisayarınıza aktarmış olduğunuz pasaportunuzun, fotoğraf ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfası ile nüfus kağıdınızın ön ve arka yüzünün resimlerini online vize bilgi sistemine pdf dosya halinde tanımlayın.

Son adım olarak, güvenlik önlemleri adına sizden yazmanızı istedikleri karakterleri ilgili alana göründüğü gibi yazıp göndererek, Dubai online vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize Başvurusunun Sonuçlanması

Dubai vize başvurunuz için onlıne Dubai vize başvuru formunu usulüne uygun olarak doldurup gönderdikten sonra, başvurunuz Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Göçmenlik ofisi kendisine yapılan başvuruları, vize başvuru evraklarının talep edilen vizeye uygun olup olmamasına ve başvuru sahibinin durumuna göre ortalama 2 ila 5 iş günü bir zamanda karara bağlamaktadır. Bu süre, başvurunuzun Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri resmi ulusal bayramları öncesine denk gelip gelmemesine ve Göçmenlik Ofisinin yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye üzerinden yapmış oldukları Dubai vizesi başvurularının değerlendirmesi, Türk vatandaşlarının başvurularına göre biraz daha fazla zaman alabilmektedir.

Dubai vize başvuru evraklarını tamamlayarak vize ücretini ödemiş olmanız, başvurunuzun mutlaka onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Bankaya yatırmış olduğunuz vize ücreti, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin başvurunuz için aldığı “değerlendirme” ücretidir. Başvurunuz ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın geri ödenmemektedir.

Dubai online vize başvurunuz kabul edilip Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi yetkililerince onaylanması halinde, vize belgeniz e-mail adresinize gönderilecektir. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin antetli kâğıdına basılan Dubai vize belgenizde fotoğrafınız, kimlik bilgileriniz ve seyahatinize dair ayrıntılar bulunmaktadır.

Dubai vize belgenizin üzerinde barkod ve seri no bulunmaktadır. Abu Dhabi ve Dubai Emirliği ile beraber diğer Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapabilmeniz için bu barkod ve seri no önemlidir. Eğer size gönderilen/verilen Dubai vize belgesinde seri no ve barkod yoksa yetkili mercilerden mutlaka teyit ettirmelisiniz. Birleşik Arap Emirliklerine yapacağınız seyahatiniz süresince bu Dubai vize belgesini yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın