Dubai Konsolosluğu İstanbul

dubai konsolosluğu istanbul

Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri;

Adres: Konaklar Mahallesi, Meşeli Sok. No:11, Beşiktaş/İSTANBUL
Posta Adresi:   PK    34330  Beşiktaş/İSTANBUL
Telefon:  : +90 212 317 92 57 
Fax :  +90 212 278 05 70 
E-posta Adresi:  istanbul@uaeconsulate.com.tr 

Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri
Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Pazartesi-Cuma  09.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 
Uyarı (!) Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın bulunmasına dikkat ediniz.
 

Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Görevleri


Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul ve çevresindeki illerde ikamet eden kendi vatandaşlarının temel hak ve hürriyetlerinin korunması, yeni kimlik çıkarma, pasaport yenileme ve evrak tasdik işlemleri gibi vatandaşlık hizmetlerinin yürütülmesinden sorumludur. Birleşik Arap Emirliği vatandaşları evlilik, doğum ve ölüm olayları sonrasında yapılması gereken resmi işlemleri için Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğundan yardım alabilirler.
 
Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne Tekirdağ. Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Manisa İzmir Bursa, Kütahya, İzmit Sakarya ve Bilecik gibi İstanbul’un çevresindeki illerde ikamet eden Türk vatandaşları, Dubai vize işlemleri için Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Göçmenlik ofisi nezdinde başvuruda bulunabilirler.
İstanbul ve çevresindeki illerde yaşayan Birleşik Arap Emirliği vatandaşları, ihtiyaç duydukları hizmetleri alabilmek için  İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapabilirler. 


Dubai Online Vize Başvuru Formu

Dubai vizesi online başvuru yapılabilen bir vize olup, kimlik ve adres bilgilerinizin online başvuru formuna kaydedilmesi suretiyle başvurulmaktadır. Pasaportunuzun fotoğraf bulunan sayfası ile nüfus kâğıdınızın ön ve arka yüzünün renkli fotokopileri, pdf dosyası şeklinde Dubai online vize başvuru formuna yüklenmesi gerekmektedir.
 
Dubai online vize başvuru formu
 
Dubai Vizesi Çıkış Süresi
Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Ofisi nezdinde yapılan Dubai vize başvuruları ortalama 2 ile 5 günlük bir zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Ofisinin yoğunluğuna ve başvuru sahibinin durumuna göre farklılık arz edebilir.
Dubai vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı zaman, online başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz e-mail adresinize onaylanmış vize belgeniz gönderilecektir. Dubai vize belgeniz Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin başlıklı kâğıdına basılarak, üzerinde size ait kimlik ve adres bilgileriniz, seyahat tarihleriniz ile başvurunuza özel üretilmiş barkod(seri no) bulunmaktadır.
Vize belgenizde bulunması gereken barkod(seri no ) çok önemlidir. Abu Dhabi ve Dubai Emirliği gibi diğer Birleşik Arap Emirliklerine giriş yaparken havaalanlarında sorgulanmaktadır. Size gelen vize belgesinde bu barkod (seri no) yoksa eğer, bu durumu yetkililerden mutlaka teyit ettirmelisiniz.

Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri 2018

Miladi Yılbaşı
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Ramazan Bayramı
Zafer Bayramı
Kurban Bayramı
Cumhuriyet Bayramı
BAE Milli Günü

Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu Nasıl Gidilir?

Yükleniyor...
Bizi Arayın