İzmir

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Online Dubai Vize Başvurusu İzmir

İzmir ve çevre illerinden turistik, ticari veya aile ziyareti gibi çeşitli nedenler için Abu Dabi, Acman, Dubai, Füceyre, Resül-Hayme, Şerce ve Ummül-Kayveyn den oluşan Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edecek ikamet eden kişiler, Euroasia Global Visa Service Merkezinin İzmir çalışma ofisine başvuruda bulunabilirler. +90 (232) 335 04 17 numaralı iletişim numarası üzerinden ulaşabilecekleri Euroasia İzmir ofisi çalışanlarından Dubai vize ile ilgili her türlü bilgiyi alabilirler.

Dubai vize başvurusunun nasıl yapılacağı ve başvuru için hangi evrakların hazırlanması gerektiğini izmir@eagvs.com e-mail adresi üzerinden de sorabilirsiniz. İzmir Çalışma ofisindeki vize danışmanları başvuruda bulunacağınız vizeniz için hazırlamanız gereken evrakların listesini, yine e-mail üzerinden sizlere göndereceklerdir.

Dubai vize başvurularında parmak izine bakılmadığından dolayı, ikamet ettiğiniz İzmir’in merkeze bağlı Foça, Buca, Aliağa, Dikili, Balçova, Seferihisar, Bornova, Bayındır, Urla, Bayraklı, Menderes, Bergama, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Narlıdere, Torbalı, Karabağlar, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Konak, Menemen, Ödemiş, Karşıyaka, Selçuk ve Tire ilçelerinden, Euroasia İzmir Vize Merkezine başvuru evraklarınızı göndermeniz yeterli olacaktır. Vize başvuru evraklarınız çalışma ofisimize ulaşır ulaşmaz kontrolleri yapılarak online başvuruya uygun hale getirilecektir.

Kimlik kartı, pasaport ve ödemesi yapılan konsolosluk vize harcının banka dekontu, Dubai vize başvurularının hepsi için standart evraklar olarak nitelendirilmektedir. Yapacağınız turistik, ticari veya aile ziyareti gibi tüm vize başvurularında bulunması zorunludur. Ayrıca tercih edilen vize türüne ve mesleki durumunuza göre ek evraklar talep edilebilmektedir.

Dubai vize işlemlerinde kullanacağınız pasaportunuz mümkünse yeni olmalı (en fazla 10 yıllık) ve geçerlilik süresi yeterli olmalıdır. Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu, vize başvuru işlemlerinde bu süreyi en az 6 ay olarak belirlemiştir. Pasaportunuzun üzerindeki fotoğrafınız güncel halinize uygun olmalı ve kimliğinizi yansıtmalıdır.

Kimlik kartınızın kimlik bilgilerinizin bulunduğu ön yüzü ile nüfus kayıt bilgilerinin bulunduğu arka yününü aynı dosya kâğıdında olacak şekilde renkli fotokopi yaparak göndermelisiniz. Cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflar konsolosluk tarafından kabul edilmediği için lütfen bu yöntemi kullanmayınız.

Kimlik kartınız ile pasaportunuzun fotoğraf ve kimlik bilgilerinizin bulunduğu sayfasını renkli fotokopi yaparak göndermelisiniz. Yeterli teknik imkânınız varsa eğer kimlik kartınızı, pasaportunuzu ve diğer evraklarınızı yüksek çözünürlüklü tarayıcıdan geçirerek bilgisayarınıza aktarabilir ve web sayfamızda sizlere bildirmiş olduğumuz e-mail adresimize online olarak gönderebilirsiniz.

İzmir’e komşu olan Burdur, Aydın, Manisa, Denizli, Uşak ve Muğla gibi çevre illerde ikamet eden kişilerde de Dubai vize başvurularını, İzmir Euroasia ofisimizden yardım alarak yapabilirler. Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosunun belirlemiş olduğu formata uygun olarak hazırlamış oldukları vize başvuru evraklarını, kargo yada kurye ile gönderebilirler.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dubai vizesi için başvuruların sonuçlanma süresi, vize başvuru evraklarının Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosunun belirlemiş olduğu kurallara uygun olup olmamasına ve başvuru sahibinin durumuna göre değişebilmektedir. Göçmenlik Ofisindeki iş akışının normal olduğu zamanlarda yapılan vize başvurularının, karara bağlanması yaklaşık 2-5 iş günlük bir zamanı almaktadır.

Bu süreye, Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye’nin resmi ulusal bayramları öncesinde, Göçmenlik Ofisinde artan iş yoğunluğu da etki etmektedir. Çünkü her iki ülkenin bayram ve resmi tatillerinde Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu hizmet vermemektedir.

Dubai vize başvurularını değerlendirip karara bağlama hususunda tek yetkili olan Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu, vize başvurularını 1 ay öncesinden kabul etmektedir. Sizler adına avantaj olan bu durumu değerlendirerek, vize başvurunuzu seyahat tarihinizden mümkün olan en erken tarihte yapmanızda fayda vardır. Erken başvuru ile öngörülemeyen gecikmelerin seyahatinizi sıkıntıya sokmasına engel olmuş olursunuz.

Abu Dabi, Acman ve Dubai gibi Birleşik Arap Emirliklerinde çalışmak veya oturum izni almak istiyorsanız eğer, Ankara Dubai Büyükelçiliği yada İstanbul Dubai Konsolosluğu ile temas kurmanız gerekmektedir.

Adres

Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulv. No 109 Kat 3 Daire 303 Pasaport Konak İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 17

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00
Bizi Arayın