Dubai Büyükelçiliği Ankara

dubai büyükelçiliği ankara

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri;

Adres: Birleşik Arap Emirliği ilkbahar Mahallesi, 613. Sk. No:13, Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK    06550Çankaya/ANKARA

Büyükelçilik Bölümü;

Telefon:  +90 312 490 14 14   +90 312 490 14 68

+90 312 490 14 86   +90 312 490 14 95

Fax :  +90 312 491 23 33

E-posta Adresi:  AnkaraEMB@mofaic.gov.ae

Konsolosluk Bölümü;

Telefon:  +90 312 490 14 99

E-posta:  consankara@mofaic.gov.ae

Web Adresi : http://www.uae-embassy.ae/Embassies/tr

Twıter: @UAEEmbassyAnk

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Birleşik Arap Emirliği Ankara büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  09.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uyarı (!) Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın bulunmasına dikkat ediniz.

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında tarihi geçmişi bulunan ilişkiler, ortak menfaatler ve karşılıklı temelinde saygı yürütülmektedir. İki ülke arasındaki siyasi, ticari ve kültürel ilişkiler son on yıllarda artarak her alanda tatmin edici düzeylere ulaşmıştır. Türkiye’de Birleşik Arap Emirliklerini en üst düzeyde diplomatik olarak temsil eden Ankara büyükelçiliği iki ülke arasındaki ilişkilerin koordine edilmesi ve var olan işbirliği alanlarının daha da genişletilebilmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının ihtiyaç duydukları konsolosluk hizmetlerinin yürütülmesi Ankara Büyükelçiliğinin sorumluluğu altındadır.

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Kayseri, Yozgat, Konya, Eskişehir, Nevşehir, Erzurum,  Bolu, Karabük, Çankırı, Kırşehir, Düzce, Kastamonu, Bartın, Ağrı, Çorum, Van, Kütahya, Gaziantep, Kırıkkale, Diyarbakır ve Adana gibi Ankara’nın çevresindeki illerde ikamet eden Türk vatandaşları, Dubai vize işlemleri için Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği Göçmenlik ofisi nezdinde başvuruda bulunabilirler.

Dubai Ankara Büyükelçiliği

Dubai Online Vize Başvuru Formu

Dubai vizesi online başvuru yapılabilen bir vize olup, kimlik ve adres bilgilerinizin online başvuru formuna kaydedilmesi suretiyle başvurulmaktadır. Pasaportunuzun fotoğraf bulunan sayfası ile nüfus kâğıdınızın ön ve arka yüzünün renkli fotokopilerini pdf dosyası şeklinde Dubai online vize başvuru formuna yüklenmesi gerekmektedir.

Dubai online vize başvuru formu

Dubai Vize Ücreti

Dubai ve Abu Dhabi Emirliği gibi tüm Birleşik Arap Emirliklerine yapacağınız seyahatinizde ödeyeceğiniz vize ücreti talep edeceğiniz vize türüne ve istediğiniz konaklama zamanına bağlı olarak farklılık arz etmektedir.

Dubai vize işlemleri için ödenecek ücret konusunda yaş gruplarına göre farklı işlem yapılmamakta, ortak vize başvuruları için tüm yaş gruplarından aynı ücret alınmaktadır. Örneğin, hep beraber Dubai’ye veya Abu Dhabi’ye tatile giden ailelerden anne baba ile çocuklar aynı vize ücretini ödemektedirler.

Ayrıca başvuru dosyanızın hazırlanarak Dubai online vize başvurunuzun yapılması, sonuçlanana kadar başvurunuzun takip edilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin yetkilendirdiği aracı kurumlar ile acenteler, hizmet bedeli isteyebilmektedirler.

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliği  Tatil Günleri 2018

Miladi Yılbaşı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Ramazan Bayramı

Zafer Bayramı

Kurban Bayramı

Cumhuriyet Bayramı

BAE Milli Günü

Birleşik Arap Emirliği Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın