Tekirdağ

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Tekirdağ

Dubai’ye yapacağınız iş seyahati, turistik gezi veya aile ziyareti gibi seyahatlerinizde ihtiyacınız olan Dubai vizesine, Tekirdağ Euroasia Global Visa Services merkezimizden danışmanlık hizmeti alarak ulaşabilirsiniz. Dubai’ye yapacağınız seyahatinizin amacını ve yolculuk tarihlerini Tekirdağ Euroasia ofis çalışanları ile paylaşmanız halinde, vize işlem prosedürleri hakkındaki bilgiler sizlere iletilerek, başvuru süreciniz ile ilgili gerekli planlama yapılacaktır.

Dubai vize işlemleri konusunda tek yetkili merci olarak Türkiye Cumhuriyetinde faaliyet gösteren Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu, kendisine yapılan Dubai vize başvurularına nezaret etmektedir. Göçmenlik Bürosu nezdinde yetkili vize aracı kurumları ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla yapılan vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve karara bağlama noktasında tam yetkilidir.

Dubai vize işlemleri, online sistem üzerinden yapılmaktadır. Başvuru sahibine ait Dubai vize başvuru evraklarının Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu online vize başvuru formuna kaydedilmesi ile vize işlemleri başlatılmış olmaktadır.

Tekirdağ merkez başta olmak üzere Çerkezköy,  Çorlu,  Hayrabolu,  Malkara,  Marmaraereğlisi,  Muratlı, Saray ve Şarköy ilçeleri ile Çanakkale il sınırları içinde bulunan Gelibolu, Lapseki, Eceabat ilçelerinde ikamet eden kişiler, Euroasia Tekirdağ çalışanlarımızla iletişim kurdukları takdirde, Dubai vize işlemleri konusunda kendilerine gerekli yönlendirme yapılacaktır. Tekirdağ çalışma ofisimizden Edirne ve Kırklareli’nin merkez ve çevre ilçelerinde ikamet eden kişilerde hizmet alabilirler.

Dubai vize işlemleriniz için gereken başvuru evraklarının neler olduğunu öğrenebilmek için Tekirdağ Euroasia çalışma ofisimizi ziyaret edebilir veya +90 (282) 255 50 34 numaralı telefon üzerinden çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Tekirdağ il sınırları dışındaki ikametinden dolayı ziyaret imkânı olmayanlar çalışma ofisimizin tekirdag@eagvs.com  e-mail adresine Dubai vize başvuru evraklarını gönderebilirler.

İş seyahati, turistik gezi veya aile ziyareti gibi Dubai’ye yapacağınız çeşitli seyahatlerinizde pasaport, kimlik kartı ve vize harcı ödeme belgesi tüm kategorilerdeki vize başvuruları için bulunması zorunlu standart başvuru evrakları olarak değerlendirilmektedir. Çalışma ofisimizdeki vize danışmanlarımız standart evraklara ek olarak, başvuru yapacağınız Dubai vize kategorisine ve mesleki-sosyal durumunuza göre farklılaşacak diğer evrakların neler olduğunu sizlere bildireceklerdir.

Dubai vize başvuru işlemlerini başlatabilmek için yetkili vize başvuru merkezine kendinizin bizzat gelmesine gerek yoktur. Başvuru işlemleri online yapılmakta ve parmak izi uygulaması olmadığı için vize başvuru evraklarını bizlere ulaştırmanız yeterlidir. Evraklarını kargo ile gönderecek kişilerin pasaport ve kimlik kartlarını renkli fotokopi yaparak göndermeleri başvuru işlemleri için gereklidir.

Vize başvuru işlemlerinizde kullandığınız pasaportunuz, uluslararası alanda kimliğinizi tanıtan bir belge olarak tanımlandığı için genel durumu hakkında olabildiğince titiz davranmalısınız. Pasaportunuzun geçerlilik süresi, seyahatinizin gidiş ve dönüşü için mutlaka yeterli olmalıdır. Bu husus Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu yetkililerinin dikkat ettiği bir husus olup, seyahatinizin bitiminden sonra en az 6 aylık bir geçerlilik süresinin olmasını istemektedirler. Kimlik bilgilerinizin rahatça okunabilecek şekilde pasaportunuzun yıpranmamış olması ve sayfalarında eksiklik bulunmaması, Göçmenlik Bürosu yetkililerince arzulanan bir durumdur.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize işlemleri normal şartlar altında 2-5 iş günü bir zamanda karara bağlanabilmektedir. Bu süre önceki başvurulardaki tecrübelerden hareketle ifade edilen bir süre olduğu için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi nezdinde bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Göçmenlik Ofisi kendi yetki dairesi içinde bulunan bu kararı, kendi çalışma takvimine bağlı kalarak vermektedir. Dubai vize başvurusunun değerlendirilmesi hususunda dışarıdan herhangi bir müdahalenin olması düşünülemez.

Yapmış olduğunuz vize başvurusunun olabildiğince erken sonuçlanabilmesi için yapılan evrak hazırlığı ve doğru bir zamanda başvuru yapmak önemlidir. Başvuru evraklarınızdaki bilgilerinizin birbiri ile uyumlu olması, eksik belgenizin bulunmaması değerlendirme sürecini hızlandıran unsurlardandır.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirliklerinin resmi tatil ve dini bayramlarında hizmet vermemektedir. Bu tatil ve bayramların öncesinde başvuru işlemlerinin yoğunlaşabilme ihtimali olduğu için Dubai vize başvuru sahiplerinin bu hususa da dikkat etmelerinde fayda vardır.

Seyahat planınızı sekteye uğratmamak ve yolculuk tarihinde Dubai vizenize sahip olmak için Tekirdağ Euroasia Global Visa Services merkezi olarak sizlere önerimiz, seyahat tarihinizden en az 10 gün öncesinden vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızdır.

 

 

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 34
Bizi Arayın